Van az úgy, hogy az ember (lánya) eltervez valamit, aztán történik valami, ami keresztbe húzza a számításait. Kár lenne azt hazudni, hogy ez örvendetes, de szerintem kár ezen bosszankodni öt percnél tovább, mert attól jobb nem lesz. Keresni kell egy Disney-válogatást a youtube-on és teli torokból énekelni, közben pedig összedobni valami léleksimogató finomságot. Ja, vagy én alapból így szoktam sütögetni, amikor egyedül vagyok itthon? Részletkérdés. A lényeg, hogy az éneklés lelket gyógyít, a sütés szintén, és mire sütievésre kerülne a sor, már fülig ér a szám, és kit érdekel, hogy mi történt? Az élet megy tovább, süti is van, a világ ismét kerek és színes, mint egy őszibarack.
Az őszibarack szerintem az egyik legszebb gyümölcs, de nem szabad megfeledkezni a jótékony hatásairól sem. Magas víztartalmának köszönhetően jó szomjoltó, a kalcium-magnézium aránya ideálisnak mondható, amellett. A magnézium nyugtatja az idegeket, a kalcium pedig segít megelőzni a csontritkulást. Tartalmaz cinket és szelént is, valamint a benne lévő rostok segítik az emésztést.
Most hogy megnéztük, miért érdemes őszibarackot fogyasztani, azt hiszem nem árulok el nagy titkot, ha azt mondom, hogy a mai süteményünk főszereplője a barack.
Napos-barackos (cukor-, liszt- és tejmentes)
Hozzávalók
4 tojás
3 ek. eritrit
3 ek. mandulaliszt
4 + 3 nagy barack
3 dl kókusztejszín
1-2 ek. eritrit
1,5 csomag (30 g) zselatin
1,5-2 dl víz
2 tk. útifűmaghéj
fél rúd vanília kikapart belseje
A tojásokat kettéválasztjuk, a fehérjéket 2 ek. eritrittel kemény habbá, a sárgákat a maradék 1 evőkanál eritrittel fehéredésig verjük. A sárga masszát csomómentesre keverjük a mandulaliszttel, majd a fehérjéket óvatosan beleforgatjuk. Sütőpapírral bélelt tepsibe borítjuk, elegyengetjük, és 150 fokon 15-20 percig sütjük. Miután megsült, a sütőpapírt lehúzzuk az aljáról, és hagyjuk kihűlni.
A barackokat meghámozzuk, és a kókusztejszínnel és ízlés szerint eritrittel, valamint a vaníliával egy botmixer segítségével pépesítjük. A zselatint a vízzel csomómentesre keverjük, felhevítjük, majd hagyjuk kihűlni. Amint kezd kocsonyásodni, egy részét hozzákanalazzuk (maradjon a tetejére is, hogy majd le tudjuk fedni a gyümölcsöket), és az útifűmaggal együtt a krémet a botmixerrel kezelésbe vesszük. 😀 Érdemes hűtőbe tenni egy kis időre, és ha sűrűsödik, akkor a piskótára kenjük.
A tetejére barackot darabolunk, zselatint kenünk rá, hogy a barackok ne barnuljanak meg, és tádám. Kész is. 🙂
Tetszett ez a bejegyzés? Gyere velem a facebookra is!