Remélem, mindenkinek jól telt a karácsony – békés, szeretetteljes és olyan igazán karácsony-hangulatú volt, finomakat ettetek-ittatok, és azokkal töltöttétek, akik igazán fontosak számotokra! Tök jó, hogy hétvége van, még ki is lehet pihenni a karácsonyt és a háromnapos vendégeskedést. 🙂 Én egész napos pizsipartit tartok, de ezt ne áruljátok el senkinek. 😉
Rég jelentkeztem már új recepttel, ennek egy nagyon triviális oka van: folyton közbejött valami, ami megakadályozta, hogy a konyhában alkossak. Volt itt mindenféle jó dolog: borkóstoló, Paleolit Karácsonyi Vásár, záróvizsgára tanulás, záróvizsga, diplomaosztó, aztán nagytakarítás négy felvonásban, ajándékvásárlás két felvonásban. Karácsonyra még a diplomámat is megkaptam, így most már okleveles élelmiszermérnök mutatkozhatnék be, ha akarnék. De nem akarok. 😀
Karácsonyra se készültem annyi mindennel, mint eredetileg terveztem, de sütöttem egy gesztenyetortát, és azt kell mondjam, nagyon jól sikerült. Aki szereti a gesztenyepürét, az ezt is szeretni fogja. Nemrégiben fedeztem fel, hogy az egyik hipcsi-szupcsiban lehet kapni egész baráti áron natúr gesztenyemasszát. Mondjuk, hogy tényleg 100%-ban gesztenyéből készült-e, vagy burgonyát tesznek bele, ami fölött nagyvonalúan szemet hunynak, azt nem tudni, de remélem, nem fog olyan pofátlanságra fény derülni, mint pár évvel ezelőtt.
Gesztenyetorta (glutén-, tej- és cukormentes)
4 tojás
4 ek. mandulaliszt
3 ek. eritrit
500 g gesztenyemassza
4 dl kókusztejszín
3-4 ek. eritrit
fél üvegcse rumaroma
fél narancs leve
FONTOS!
A kókusztejszínt mindenképp hűtsd be már akár 24 órával a habbá verés előtt!
A tojásokat kettéválasztjuk, a fehérjét könnyű habbá verjük. A sárgáját az eritrittel összekeverjük, hozzászitáljuk a lisztet, és csomómentesre keverjük. Ebbe forgatjuk bele a habot, lehetőleg, hogy ne törjön össze. 18 centis tortaformába öntöttem, és 150 fokos légkeveréses sütőben kb. 30 percig sült. (Végezz tűpróbát!)
Miután elkészült, kettévágtam, és vártam, hogy kihűljön.
A kókusztejszínt habbá vertem. A gesztenyét az eritrittel és a rummal összekevertem, majd a habot is hozzádolgoztam. Egy kicsit hagytam a habból díszítésre.
A narancslével megöntöztem a két tésztalapot, végül tejszínes gesztenyét ráhalmoztam a tésztalapokra. Maradt belőle jócskán, így az oldalát is be tudtam vele vonni.